Een foto lichter maken, kleuren aanpassen of een serie dezelfde uitsnede geven: daarvoor kun je nu ook Adobe inschakelen binnen Google Gemini. Sinds 24 september rolt Adobe de koppeling wereldwijd uit. Je beschrijft de gewenste bewerking en de software gaat ermee aan de slag.
Soms weet je precies wat een foto nodig heeft, maar moet je nog zoeken naar de juiste knop. De schaduwen mogen opener, de kleuren wat rustiger. Bij Adobe in Gemini begin je met die beschrijving.

De koppeling biedt functies uit Lightroom, Photoshop, Adobe Express en Firefly. Het gaat om een selectie van gereedschappen; de volledige programma’s zitten daarmee niet ineens in het chatvenster.
Licht, kleur en een hele serie
Je kunt onder meer licht, kleur en toon laten aanpassen, beelden uitsnijden en meerdere foto’s tegelijk bewerken. Adobe noemt productfoto’s als voorbeeld: een reeks die qua helderheid, kleur en kadrering beter bij elkaar moet passen. Ook het toepassen van een Lightroom-preset en het maken van varianten voor sociale media behoren tot de mogelijkheden.
Hoe concreter je opdracht, hoe duidelijker de richting. ‘Maak deze foto iets lichter en houd de kleuren natuurlijk’ geeft meer houvast dan ‘maak hem mooier’. Een vaste volgorde bij het bewerken van foto’s blijft daarbij handig, ook wanneer je de bewerking aan een assistent overlaat.
...een reeks die qua helderheid, kleur en kadrering beter bij elkaar moet passen...
Begin bij een serie met een paar proefbeelden. Dezelfde bewerking pakt op een zonnig portret anders uit dan op een opname in de schaduw. En een gelijke uitsnede kan bij de ene foto prima werken, terwijl bij de andere een hand buiten beeld valt.
Zelf blijven kijken
Voor subtiele correcties kunnen regelaars en maskers prettiger blijven. Hoeveel warmer mag een gezicht worden? Waar moet een plaatselijke aanpassing ophouden? Dat beoordeel je vaak gemakkelijker terwijl je het effect direct ziet. De vertrouwde lagen, maskers en selecties in Photoshop houden dus hun waarde. Ondersteund werk kun je volgens Adobe verder uitwerken in de eigen apps.
Zo begin je
Schakel Adobe in bij de gekoppelde apps in Gemini, onder Personal Intelligence, en meld je aan met een Adobe-account. Typ vervolgens @Adobe, voeg een foto toe en beschrijf je opdracht.
De koppeling wordt uitgerold voor alle Gemini-abonnementen, maar ondersteunt voorlopig alleen Engels. Een beginopdracht kan zijn: “Make this photo slightly brighter and keep the colours natural.” Voor sommige functies is een passend betaald Adobe-abonnement nodig.
Probeer het met een foto waarvan je al weet wat je wilt verbeteren. Dan merk je vanzelf of een korte opdracht je tijd bespaart, of dat je de schuifregelaar toch sneller gevonden had.







