Button om omhoog te scrollen naar bovenkant pagina

FOTOGRAFIE

close icon
← Terug naar alle fotografen

Plusprofiel

Heleen Klop

Utrecht

Heleen Klop is trouwfotograaf in Utrecht en vormt samen met Wim Blom een fulltime fotografenduo. Sinds 2009 legt ze bruiloften vast met een ontspannen, documentaire aanpak: ongedwongen, persoonlijk en met veel aandacht voor echte momenten en gevoel.

Heleen Klop

Uit het profiel

Foto’s die niet alleen laten zien wat er gebeurt, maar vooral ook wat je voelt.

Over de fotograaf

Heleen Klop fotografeert al sinds haar jeugd en begon in 2009 als zelfstandig fotograaf. Na haar opleiding aan de HKU en werk als projectleider in de bouw koos ze steeds meer voor fotografie, eerst met families en later vooral met bruiloften en documentaire reportages. Sinds 2014 werkt ze samen met haar man Wim Blom; sinds 2017 vormen ze samen een fulltime fotografenduo. Heleen staat vaak meer op de voorgrond, terwijl Wim juist veel op de achtergrond vastlegt. Die combinatie past goed bij hun manier van werken: dichtbij genoeg om echte momenten te zien, maar rustig genoeg om de dag vanzelf te laten verlopen.

Haar fotografie draait om echte emotie, spontaniteit en een ontspannen sfeer. Heleen zoekt niet naar perfecte poses, maar naar beelden waarin mensen zichzelf herkennen. Ze observeert, anticipeert en vertelt het verhaal van een dag op een natuurlijke manier, met aandacht voor kleine details, contact en gevoel. Dat maakt haar vooral passend voor bruidsparen die hun trouwdag willen beleven zonder voortdurend met de camera bezig te zijn. Ze werkt graag met stellen die ruimte geven aan een echte reportage, zonder vaste shotlist of geforceerd perfect plaatje.

Van het eerste contact tot de uiteindelijke oplevering staat persoonlijke aandacht centraal. Vooraf uitgebreid de tijd om elkaar te leren kennen en de wensen te bespreken. Zorgen voor een rustige, ongedwongen sfeer. Alleen aanwijzingen geven wanneer nodig en de echte momenten vast leggen zoals ze vanzelf ontstaan. Na afloop selectie en bewerking met veel zorg, waarna een tijdloze reportage in een overzichtelijke online galerij. Helen denkt graag mee over een luxe album of wanddecoratie, zodat de herinneringen niet alleen digitaal blijven, maar ook een mooie plek krijgen in huis.

In voorbereiding

Foto met een verhaal

Heleen Klop

Het zoenende bruidspaar: ik leerde ze 10 jaar eerder in Dublin kennen, LoveShoot bij Dublin castle gemaakt. Zij hadden elkaar daar op het werk ontmoet, internationaal bedrijf. Na 9 jaar stuurden ze me een bericht dat ze via Dublin naar Singapore naar Nederland waren verhuisd en dat ze in de zomer in Frankrijk gingen trouwen, hun 10 jarig jubileum. Het werd een 3 dagen durend feest op een prachtig oud sfeervol kasteel met veel internationale vrienden, ook oud collega’s en veel familie overal vandaan.

Er was een Chinese thee-ceremonie, 1st look, de huwelijksvoltrekking met een vioolspelende Babs, cocktailhour voor de ceremonie, een grand entree en 1st dans van het bruidspaar, een uitgebreid diner aan lange tafels onder de bomen met speeches, taart met vuurwerk, Bollywood-dans, DJ met saxofonist en vuurwerk. De volgende dag lag men aan het zwembad, was er nog een brunch met een Japanse foodtruck. Zooo lekker!

Wat me vooral bijgebleven is: het was vooral heel gezellig was met veel liefde voor elkaar, warmte en alle talen door elkaar. En ondanks het moeten omgooien van de planning, op het laatste moment eigenhandig verplaatsen van stoelen naar de schaduw, zweetdruppels en 5x verkleden (door bruid en gom), werd het een bruiloft om nooit te vergeten. Het waren dagen van bijna 40 graden en heel warme camera’s maar heb van iedere minuut genoten.

Deze rubriek wordt aangevuld. We vragen de fotograaf om een bijzondere foto te kiezen en het verhaal erachter te vertellen. Tot die tijd zie je hier een beeld uit het huidige profiel.